Škola v pyžamu - distančí výuka

Škola v pyžamu

Vážení rodiče,
škola poskytuje vzdělávání distančním způsobem, pokud je v důsledku krizových, nebo mimořádných opatření (například mimořádným opatřením KHS, plošným opatřením MZd, nebo z důvodu nařízení karantény) znemožněna osobní přítomnost ve škole více než poloviny dětí z jedné třídy.
Mateřská škola má povinnost poskytovat vzdělávání distančním způsobem dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné, za předpokladu, že chybí většina dětí třídy, která je organizována výlučně pro tyto děti, nebo chybí většina těchto dětí z celé mateřské školy.
U dětí mateřských škol se povinnost týká dětí, pro které je předškolní vzdělávání povinné. V ostatních případech nemá škola povinnost poskytovat vzdělávání distančním způsobem.